Oprema Alston

Strokovnjak za pivo, vino in pijačo
Konec svetovnega prvenstva v pivu 2022.

Pivovarji 1

5. maja zvečer se je CBC Craft Brewers Conference® & BrewExpo America® zaključila v Minneapolisu v Minnesoti, je objavilo Združenje pivovarjev.Seznam zmagovalcev Svetovnega prvenstva v pivu 2022 (WBC).

Tekmuje več kot 10.000 piv iz 57 držav!

Pivovarji 2

Na tekmovanju sodeluje 226 sodnikov iz 28 držav.Selekcija je trajala kar 9 dni, skupaj je bilo opravljenih 18 ocen.Podeljenih je bilo 309 nagrad v 103 kategorijah stilov piva, žiranti pa so izbrali skupno 307 nagrad.Med njimi 68. kategorija Belgian-Style Witbier (pšenično pivo po belgijsko) ni prinesla zlatih in srebrnih priznanj.Na večeru ob podelitvi nagrad je generalni direktor in predsednik BA, g. Bob Pease, podelil priznanja vsem zmagovalcem.

Pivovarji 3

"Beer World Cup prikazuje neverjetno širino in talent svetovne pivovarske industrije," je dejal direktor dogodka Beer World Cup Chris Swersey.ena.Čestitke letošnjim zmagovalcem za izjemne dosežke.”

Ob tem velja omeniti, da je letos prispelo skupno 195 prijav iz Kitajske, od tega 111 iz celinske Kitajske, 49 iz Tajvana in 35 iz Hongkonga.Dve celinski kleti sta osvojili srebrno oziroma bronasto priznanje.To so Flipped Chocolate Milk Stout iz Tianjin Chumen Jin Brewing, ki je osvojil srebrno priznanje v kategoriji sladkega ali kremnega stouta;Hohhot Big Nine Brewed Grape Fruit Session IPA je osvojil bron v kategoriji sadnega piva.Poleg tega je tajvanski glavni obrtnik osvojil srebrno priznanje.

Pivovarji 4

Od prihodnjega leta bo svetovno prvenstvo v pivu potekalo vsaki dve leti namesto vsaki dve leti.Prijave za svetovno prvenstvo v pivu 2023 se bodo začele oktobra 2022, zmagovalci pa bodo razglašeni na CBC Craft Beer Conference v Nashvillu v Tennesseeju 10. maja 2023.